Montáž podlahových líšt

K montáži našich podlahových líšt budete potrebovať lepidlo FixPro (jedna kartuša stačí na 4-5 líšt), pílu s jemným zubom, maliarsku stierku, hubku, prípadne pokosnicu alebo pokosovú pílu.

Na pretretí štandardných líšt akrylátovú farbu (príp. silikonovú), štetec a maliarsku zakrývaciu pásku.

Na pretretí líšt PREMIUM lak SupremeSatin vo fľaštičke, štetec, prípadne maliarsku pásku.

Najprv si všetko rozmerajte. Montáž začnite v rohu miestnosti. Lištu zrežte zvisle do uhla 45 stupňov a druhú zrkadlovo. Napojenie líšt na vodorovnej stene môžete vykonať buď rovným rezom, alebo ak chcete mať škáru čo najmenší rovnako do uhla 45 stupňov a nadväzujúcu líštu zrkadlovo.

Aby ste mali rez presný, odporúčame použiť pokosnici. Ak nechcete investovať do pokosnice, môžete skúsiť rezať lištu pozdĺž stola (viď foto). Pri rezaní v uhle 45 stupňov si lištu vypodložte hranolom s týmto uhlom, požiadajte pomocníka, nech Vám lištu pevne drží, a opäť režte pozdĺž hrany.

Ak potrebujete vyrobiť koncovku, odrežte hranoliek z konca lišty v uhle 45 stupňov. Lištu potom zrežte zrkadlovo, tak nech na ňu môžete prilepiť hranoliek tak, že jeho predná strana je na boku - zakončeniu lišty.

Naneste lepidlo na zadnú stranu lišty najlepšie "klikiháky" v dostatočnom množstve tak, nech sa po pritlačení lišty vytlačí. Takisto naneste lepidlo na boky - spoje lišty. Pritlačte k stene a zároveň k druhej lište. Vytlačené lepidlo Vám vyplní škáry medzi lištami a prípadné nerovnosti steny. Vytlačené lepidlo začistite dohladka maliarskou stierkou a hubkou. Ak sa Vám nepodarí na prvýkrát vyplniť medzery medzi lištami a medzi lištou a stenou úplne, vtlačte tam viac lepidla z kartuše a postup opakujte.

Akonáhle sú škáry medzi lištami hladké, a nerovnosti - medzery medzi stenou a lištou vyplnené, nechajte všetko minimálne 24 hodín vytvrdnúť. Potom môžete pristúpiť k náteru.

U líšt so štandardným povrchom (so základným náterom) odporúčame lišty pretrieť vodou rozpustnú farbou (najlepšie akrylátovú). Samozrejme môžete ich nechať tak ako sú, ale pretreté vyzerajú lepšie (nie sú vidieť spoje) a sú odolnejšie. Zakryte okolí lišty dôkladne maliarskou páskou a lišty jedným až dvoma nátermi pretrite.

U líšt s povrchom PREMIUM stačí len štetčekom opatrne pretrieť spoje líšt, prípadne si môžete zakryť bezprostredné okolie spoja.

V prípade otázok Vám radi poradíme. Montáž je jednoduchá a zvládne ju aj priemerne zručný kutil.

Video návod na montáž nájdete tu.