Montáž

Perfektná inštalácia líšt a prvkov je pre konečný výsledok veľmi dôležitá. Zlou inštaláciou možno pokaziť dojem aj z kvalitne vyrobených líšt. Montáž môžete samozrejme zveriť odbornej firme.

Ak sa však chcete do inštalácie pustiť sami, nemáte sa čoho báť. Montáž zvládne aj priemerne zručný kutil, a aby bol výsledok dokonalý, je potrebné iba starostlivosti.

Na lepenie líšt ku stene budete potrebovať naše lepidlo FixPro alebo DenBraven MAMUT. Ďalej naše lepidlo Fix Pro (u líšt s dĺžkou 2 m) alebo FixExtra (u líšt s dĺžkou 2,4 m) na škáry medzi lištami. Ďalej pílku a pokosnici pre vedenie pílky v potrebných uhloch. Navyše bežnou maliarskou špachtľu a hubku pre začistenie vytlačeného lepidla. Ak budete lišty pretierať, potom maliarsku zakrývaciu pásku a samozrejme príslušnú farbu.

Pre
rezanie líšt v potrebných uhloch budete potrebovať pokosnici - drevenú skrinku pre vedenie píly v potrebných uhloch. Samozrejme môžete využiť aj elektrickú pokosovú pílu. Ak nechcete investovať do pokosnice, vypomôžete si tak, že pílu povediete pozdĺž hrany stola - viz obrázok. Pílku odporúčame s čo najjemnejšími zubami. Ako drevenú pokosnici, tak pílku Vám môžeme ponúknuť.

Ak budete lepiť lišty, ktoré priliehajú k stene, resp. stropu iba malou plochou, odporúčame použiť vysokopevnostné lepidlo MAMUT. Lepidlo MAMUT odporúčame rovnako u líšt pre LED osvetlenie. Kúpiť si ho môžete napríklad tu: http://www.heureka.sk/?h[fraze]=mamut+lepidlo

Na vyrovnanie nerovností medzi stenou a lištou použite naše lepidlo FixPro alebo Akrylátový brúsiteľný tmel zn. SOUDAL alebo iné: http://www.heureka.sk/?h[fraze]=soudal-brusitelny-tmel

Pre vyplnenie škár medzi lištami použite naše lepidlo Fix Pro (u líšt s dĺžkou 2 m) alebo FixExtra (u líšt s dĺžkou 2,4 m)

Po inštalácii môžete lišty pretierať akoukoľvek farbou riediteľnou vodou. Stropné lišty môžete pretrieť bežnou farbou na stenu, na podlahové lišty potom kvôli oteru odporúčame akrylátové alebo silikónové farby.


Špecifiká inštalácia LED líšt

Pozor líšty, v ktorých bude umiestnené LED osvetlenie by mali byť vylepené zvnútra hliníkovou páskou. Jednak pre zamedzenie presvitanie, jednak pre zlepšenie odrazu svetla.

Niektoré naše modely sú už z výroby hliníkovou páskou vylepené.

Pri inštalácii LED líšt doporučujeme po napojení líšt škáry medzi spojmi jednotlivých líšt taktiež zalepiť nepriehľadnú páskou. Môže sa totiž stať, že svetlo bude škárami presvitať.Pozrite sa na naše názorné video návody na montáž


V prípade otázok sa na nás neváhajte obrátiť.